PERSONEL DEVAM KONTROL SİSTEMLERİ

50 USD'DEN BAŞLAYAN MONTAJ DAHİL AVANTAJLI FİYATLARLA

PERSONEL TAKİP SİSTEMLERİ
Personel takip sistemleri nedir ?
Birincisi bilgisayara kurulan, personel bilgilerinin girildiği puantaj programı diğeri ise personelin kullandığı terminalden oluşan sistemlerdir. Personel takip sistemleri kartlı sistemler, parmak izi, yüz tanıma, el tanıma, damar tanıma, iris tanıma gibi birçok seçeneği olan personele ait bilgiyi alıp puantaj programına ileten elektronik cihazdır.Personel takip sistemleri ve biyometrik terminalleri sadece giriş çıkış takibi yapılmasının yanı sıra Turnike sistemleri gibi makinalar üzerine monte edilerek de kullanılabilir.

Ayrıca bu Personel takip sistemleri ofislerde kapı açma, otoparklarda bariyer açma içinde kullanılabilir. Personel takip sistemlerinin ekstra bir özelliği de işletmedeki zillere hâkim olmasıdır. Paydos ve işbaşı saatleri personel takip sisteminin terminaline girilir ve işletmede çalınması istenen saatlerde zilleri çaldırarak çalışan personelleri uyarır. Geçiş kontrolünün yapılması gereken işletme yada kurumlarda personellerin kontrollü olarak geçiş yaptığı ve bu geçişlerin bilgisayar ortamında takip edilip raporlandığı sistemlerdir.Personel devam kontrol sistemleri küçük işletmelerden kobilere, fabrikalardan kurumlara kadar içerisinde insan olan her kuruluşta kullanılmaktadır.Personel takip sistemleri , parmak izi, kartlı geçiş, yüz tanıma yada farklı birçok biyometrik sistemle entegre çalışabilen bilgisayar yazılımları ile birlikte ortak çalışan sistemlerdir.Bir personelin işe kaçta gelip kaçta çıktığını gösteren sistemlerden bordro programlarına crm ve erp yazılımlarına kadar birçok entegrasyon sağlayan bir sistem olarak her geçen gün geliştirilmektedir.Personel devam kontrol sistemleri işveren ile çalışan arasında bir nevi hakem rolü üstlenmektedir.Parametrelerin doğru girilmesi koşulu ile ne işverenin hakkı çalışana nede çalışanın hakkın işçiye geçmez.Sistemler bilgisayar kontrollü olduğu için hata payının olmadığı (parametreler doğru olduğu sürece) söylenebilir.Kuruluşların personel takibi için kullandıkları yazılımlar genellikle paket programlardır.Firmamız paket programların yanı sıra müşterilerine firmaya özel personel takibi yazılımları da sağlayabilmektedir.Paket programların yetersiz kaldığı yerlerde kişiye özel değişikler yapılarak kuruluşun istediği yapı haline getirilerek sistem kullanım kolaylığı ve stabil bir çalışma yapısı sağlar.

Personel Takip Sistemi Nerelerde Kullanılır ?

Personel takip sistemlerinin kullanımı için genellikle personeli fazla olan yerlerin bu sisteme ihtiyacı olduğu düşünülse de aslında bu algı çok da doğru değildir.Birkaç personeli hatta 2 -3 personeli olan yerlerde kullanımı ilk telaffuz edildiğinde anlamsız olarak algılanabilir.Peki bir zincir mağaza düşünün , ülke genelinde 500 şubesinin olduğunu ve her şubesinde 2 kişinin çalıştığını.Bu şekilde olunca kullanımı biraz anlam kazanmaya başlamıştır.Peki zincir bir mağaza olmadığını düşünün ve yine 2 kişinin çalıştığı bir yer olsaydı ? ama firma sahibinin ayda bir uğradığı bir işletme?.Personel takip sistemleri sadece personelin sabah kaç dakika geç kaldığı yada ne kadar eksik çalıştığını gösteren bir sistem değildir.İşletmedeki çalışma ortamını disipline etmenize yardımcı olur.”Ahmet hergün 10 dk.geç geliyor kimse bişey demiyor o zaman bende sabahları 10 dakika geç gitsem bişey olmaz” düşüncesini personel takip sisteminden aldığınız raporlarla belgeleyerek önüne geçmenizi ve personellerin kendi aralarında birbirlerini kıyas etmelerini engellemeyi sağlar.Dolayısıyla küçük yada büyük hiç farketmez aktif çalışan , mesai harcayan insanın olduğu her yerde kullanılması doğaldır.

YÜZ TANIMA SİSTEMİ NASIL KURULUR?

Geçişin yapıldığı yerdeki turnike üstüne yahut duvara yüz tanıma sistemleri cihazı montajı yapılır. Yüz tanıma sistemleri cihazları IP tabanlı olduğu için cat6 ile en yakın switche bağlantı yapılır.  Geçişine izin verilen personellerin yüzleri, admin tarafından cihaza tanıtılır. Cihaz her tanıdığı yüz için bir ID numarası belirler. Bu numaralar personel takip sistemi programına, kişinin nitelikleri ve özlük bilgileri ile kaydedilir. Artık sistem kullanıma hazır durumda olup, yüzünü cihaza okutan kişilerin yüzleri daha önceden yüz tanıma cihazına tanıtılmış ise geçiş yetkisini elde ederler.

YÜZ TANIMA SİSTEMLERİ HANGİ ALANLARDA KULLANILIR?

Personel takip sistemleri, turnikeli geçiş sistemleri, kapı açma sistemleri, yemekhane kontrol sistemleri, geçiş kontrol sistemleri ve üye takip sistemleri başta olmak üzere birçok alanda kullanılmaktadır.

KARTLI GEÇİŞ SİSTEMLERİ
Günümüzde oldukça sık kullanılmaya başlayan kartlı geçiş sistemleri ile hayatın hemen her anında bu sistemlerden yararlanmak mümkündür. Gerek güvenlik açısından gerekse işi kolaylaştırması açısından sistematik bir yapıya sahiptir.

Kartlı geçiş sistemi kolaylıktır

Kullanılacak kartlı geçiş sistemlerinde personelin giriş çıkışları, ziyaretçi geçiş kontrolü ve denetiminin yapılmasını sağlanır. Düzgün ve seri şekilde çalışan kartlı geçiş sistemleri hayatı kolaylaştıran sistemlerden biridir.

Kartlı geçiş sistemleri nerelerde kullanılır?

Hayatımızı kolaylaştıran ve pratikleştiren kartlı geçiş sistemleri, hayatımızın hemen her alanında kullanılmaya başlanmıştır. Kartlı geçiş sistemlerinin sıklıkla kullanıldığı yerler arasında Devlet daireleri, hastaneler, konser salonları, yemekhaneler, bazı özel kamu kuruluşlarında üst düzey yöneticilerin bulunduğu katlarda kullanılmaktadır.

Kartlı geçiş sistemleri nasıl kullanılır?

Kartlı geçiş sistemlerinin kurulmaya başlamasından itibaren kimler nerelerde kullanacaksa bu bölgelere sistem kurularak kişilere geçiş kartları verilir. Kartların üzerinde kullanacak kişilerin kimlik bilgileri ufak bir çipe kaydedilir. Bu sayede kartlı geçiş sistemlerinden bu kart kullanılarak rahat ve kolay bir şekilde giriş çıkış işlemleri gerçekleştirilir.

DAMAR TANIMA SİSTEMLERİ
Parmak izi deformasyonuna karşı ya da farklı şekilde bozulma olmuş parmak izine karşı biometrik tanıma çözümü ile kullanılan damar tanıma cihazı en gelişmiş güvenlik sistemidir. El damar yapısı kızıl ötesi ışınlar ile haritası çıkarılarak sistem işletilir.

Damar tanıma sisteminin özellikleri nelerdir?

Damar tanıma sisteminin özelliklerinin arasında ilk başta gelen kullanıcı kişinin damar sıcaklığı analizini yapmasıdır. Bu özelliği ile birlikte kopyalanamaz ve cansız el okumayı ayırt ederek geçersiz kılar. Damar tanıma sisteminde direk el teması olmaz. Bu yüzden daha hijyenik ve sağlıklıdır. Yoğun kullanıcılı yerlerde oldukça sık tercih edilen damar tanıma sistemi kopyalanamadığı için de güvenlik açısından oldukça önem kazanır.

Damar tanıma sistemi özellikle maksimum kullanılabilirlik sağlar. Sistemin işlemesi için minimum kullanıcı eforu ve bilgisi gerekir. Damar tanıma sistemlerinde performans düşüklüğü görülmez.  Özellikle şantiye, askeriye, fabrikalar hatta kesik ellerde oldukça performans gösteren bir sistemdir.

Damar tarama sisteminin avantajları nelerdir?

Damar tarama sistemlerinin birçok avantajı vardır. Stabilite bakımından uzun süre başarılıdır. Performans açısından hızlıdır. Kullanılabilirlik açısından tam bir kolaylık ve rahatlık sağlar. Güvenlik açısından oldukça sıkıdır ve kopyalanamaz. Tanıma başarı oranı %99.98 oranındadır.

Damar tanıma sisteminin kullanım alanları nerelerdir?

Damar tanıma sistemlerinin kullanım alanları arasında bankaların atm cihazları, hastaneler, personel devam kontrolü, geçiş kontrolleri, web tabanlı kimlik uygulamaları, sistem oturum açma işlemleri gibi alanlarda oldukça sık kullanılmaktadır.

EL TANIMA SİSTEMLERİ
El ve parmakların fiziki karakterini üç boyut şeklinde ölçerek el izi tanıma sistemi oluşturulur. Bu sistem el ve parmakların otuz bir bin noktasından üç boyutlu tarayarak analiz çıkarır. Tarama yaparken parmakların her noktası analiz edilir. Tarama sırasında parmakların uzunluğundan kemiklerin boyutuna, parmakların birbirine uzaklığına, büküm yerlerinin geometrisine kadar her nokta taranır.

El izi tanıma sisteminin kullanım alanları nerelerdir?

El izi tanıma sistemi çalışan personel ve güvenliğin bulunduğu tüm alanlarda oldukça yüksek kapasite ile çalışan alanlarda kolaylıkla kullanılabilir. Bu alanların içinde fabrikalar, apartman girişleri veya daireler, spor kulüpleri, güvenliğin yüksek olması gereken yerlerden olan hapishanelerde, spor sahalarında çok kolay ve rahat şekilde kullanım alanına sahiptir.

El tanıma sisteminin avantajları

Kullanıcı kapasitesi oldukça yüksek olan el izi tanıma sistemi beş yüz kişiden yüz bin kişiye kadar kullanıcı tarafından kullanılabilmektedir. Oldukça dayanıklı olan el izi tanıma sistemi uzun ömürlü hafızaya da sahiptir. Bunun yanında doğru sonuç alma oranı yüzde yüzdür. Kullanım alanı genişliği sayesinde hemen her alanda kullanılabilir. Görüntü olarak son derece dekoratif ve hafifliği ile de oldukça rahat bir montaj kolaylığı sağlar.

BEKÇİ TUR SİSTEMLERİ
Belirlenmiş alanların belli zaman aralıklarında kontrol edilerek güvenliğinin sağlandığı, görevleri boyunca yerlerinden ayrılmadan bulunduğu alanın güvenliğini sağlayan sistemler bekçi tur sistemi olarak adlandırılır.

Bekçi tur sistemi nasıl çalışır?

Bekçi tur sistemi güvenlik tomu, kontrol noktası, kontrol programı ve akıllı kalem olmak üzere dört birim tarafından raporlama sistemiyle çalışır. Güvenlik görevlisinin elinde bulunan tomu akıllı kalem ile görev yeri ve saati belirlenir ve görevli görevine başlamış olur. Tüm görev bölgesini belirlenen saatlerde yerine getirerek gerekli raporlamanın hazırlanmasına yardımcı olur. Günlük, haftalık ve aylık olarak hazırlanabilen bu raporlar sayesinde bölgenin güvenliği sağlanarak herhangi bir aksaklık da rapor vermek oldukça kolay ve rahat olmaktadır.

Akıllı kalem raporlaması nasıl yapılır?

Güvenlik görevlilerinin kullandığı tomu akıllı kalem sayesinde program açılarak seçilen zaman dilimleri arasında güvenlik elemanının belirlenen saatlerde görevini yerine getirip getirmediği kontrol edilmiş olur. Bölgeyi hangi görevlinin doğru saatlerde dolaşıp dolaşmadığı anlaşılmış olur. Görev bölgesindeki yerini terk edip etmediği, doğru zamanlarda tur atıp atmadığı, güvenlik bölgesi dahilinde bulunan görev yerine gidip gitmediği bu raporlama sayesinde rahatlıkla analiz edilebilmektedir.

Bekçi tur sisteminin kullanım alanları nerelerdir?

Bekçi tur sisteminin kullanım alanları arasında hastaneler, fabrikalar, güvenlik bölgesi içinde olan bölgeler, büyük plazalar sayılabilir.


ÜCRETSİZ KEŞİF VE TEKLİF FORMU